  • B32521C6103K
B32521C6103K
advertisement
Manufacturer No:
B32521C6103K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C6103K
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 7000
Step5Bar-code shipping tag
B32521C6103K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    13mm
  • Width
    3.9878mm