  • B32521C3474K
B32521C3474K
advertisement
Manufacturer No:
B32521C3474K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C3474K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 2535
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32521C3474K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    5.9944mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF