  • B32521C0225K000
B32521C0225K000
advertisement
Manufacturer No:
B32521C0225K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C0225K000
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32521C0225K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    11mm
  • Length
    13mm