  • B32521-C1105-K
B32521-C1105-K
advertisement
Manufacturer No:
B32521-C1105-K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32521-C1105-K
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32521-C1105-K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    5.9944mm