  • B32520C6822J
B32520C6822J
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6822J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C6822J
Description:
8.2nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6822J
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.493mm