  • B32520C3154J000
B32520C3154J000
advertisement
Manufacturer No:
B32520C3154J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C3154J000
Description:
150nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 8368
Step5Bar-code shipping tag
B32520C3154J000
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    10.5mm
  • Length
    10mm