  • B32520-C105-K189
B32520-C105-K189
advertisement
Manufacturer No:
B32520-C105-K189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32520-C105-K189
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial Radial 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520-C105-K189
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    63V
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10mm
  • Width
    5.0038mm