  • B32377A8256J050
B32377A8256J050
advertisement
Manufacturer No:
B32377A8256J050
HK JDW NO:
258-B32377A8256J050
Datasheet:
B32377A8256J050
Description:
FilterCap™ B3237x 25μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Terminal Block 2100V 2.1kV-DC 850V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32377A8256J050
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Size / Dimension
    4.567Dia 116.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    3 Phase
  • Capacitance
    25μF
  • Voltage - Rated DC
    2100V 2.1kV
  • Voltage - Rated AC
    850V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    7.972 202.50mm