  • B32373A7536J080
B32373A7536J080
advertisement
Manufacturer No:
B32373A7536J080
HK JDW NO:
258-B32373A7536J080
Datasheet:
B32373A7536J080
Description:
FilterCap™ B3237x 53μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Threaded, Male 1950V 1.95kV-DC 780V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 23
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32373A7536J080
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Size / Dimension
    3.780Dia 96.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Threaded, Male
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    53μF
  • Voltage - Rated DC
    1950V 1.95kV
  • Voltage - Rated AC
    780V
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    5.689 144.50mm