  • B32361A4406J80
B32361A4406J80
advertisement
Manufacturer No:
B32361A4406J80
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32361A4406J80
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
40μF Film Capacitor 5% Radial Screw 480V-AC Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B32361A4406J80
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    40μF
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    35.0012mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    107mm
  • Height Seated (Max)
    107.0102mm