  • B32232A1474K
B32232A1474K
advertisement
Manufacturer No:
B32232A1474K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32232A1474K
Description:
470nF Film Capacitor 10% Axial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32232A1474K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):63
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    18.9992mm