  • B32227J1104M
B32227J1104M
advertisement
Manufacturer No:
B32227J1104M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32227J1104M
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 20% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32227J1104M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V