  • B32024A3474M003
B32024A3474M003
advertisement
Manufacturer No:
B32024A3474M003
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32024A3474M003
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32024A3474M003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    15mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    31.5mm