  • B32022B3223M189
B32022B3223M189
advertisement
Manufacturer No:
B32022B3223M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32022B3223M189
Package:
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
B32022B3223M189
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7128
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    12.5mm
  • Length
    18mm