  • B25834D7106K4
B25834D7106K4
advertisement
Manufacturer No:
B25834D7106K4
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25834D7106K4
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Film Capacitor 10% Radial Screw 1.1kV-AC PP Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B25834D7106K4
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated AC
    1.1kV
  • Lead Pitch
    35.0012mm
  • Height
    176mm
  • Height Seated (Max)
    175.9966mm