  • B25834D4476K4
B25834D4476K4
advertisement
Manufacturer No:
B25834D4476K4
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B25834D4476K4
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B25834D4476K4
Description:
B25834 47μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Male 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B25834D4476K4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B25834
  • Size / Dimension
    3.516Dia 89.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Threaded, Male
  • Applications
    Commutating; Damping
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    4.094 104.00mm