  • B25620B1707K103
B25620B1707K103
advertisement
Manufacturer No:
B25620B1707K103
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25620B1707K103
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
700μF Film Capacitor 10% Radial Screw 1.1kV-DC PP Chassis Mount
Quantity:
In Stock : 456
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B25620B1707K103
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    700μF
  • Voltage - Rated DC
    1.1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    50.0126mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8mOhm
  • Height Seated (Max)
    140.0048mm