  • AX7DBF2-160.0000C
AX7DBF2-160.0000C
advertisement
Manufacturer No:
AX7DBF2-160.0000C
HK JDW NO:
5-AX7DBF2-160.0000C
Step5Bar-code shipping tag
AX7DBF2-160.0000C
    Select All
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    160MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    65mA
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    160MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Current - Supply (Max)
    70mA