  • AWG28-20/G-1/300
AWG28-20/G-1/300
advertisement
Manufacturer No:
AWG28-20/G-1/300
HK JDW NO:
93-AWG28-20/G-1/300
Description:
CBL RIBN 20COND 0.039 GRAY 300'
Step5Bar-code shipping tag
AWG28-20/G-1/300
  • Operating Temperature
    -10°C~105°C
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Number of Conductors
    20
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Voltage
    300V
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Ribbon Width
    0.787 20.00mm
  • Ribbon Thickness
    0.035 0.89mm