  • AV-26.000MAGV-T
AV-26.000MAGV-T
advertisement
Manufacturer No:
AV-26.000MAGV-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AV-26.000MAGV-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AV-26.000MAGV-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AV-26.000MAGV-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    AV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm