  • ATS050A-E
ATS050A-E
advertisement
Manufacturer No:
ATS050A-E
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-ATS050A-E
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ATS050A-E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS050A-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ATS
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.427Lx0.177W 10.85mmx4.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Additional Feature
    AT CUT
  • HTS Code
  • Frequency
    5MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    10.85mm X 4.50mm X 3.68mm
  • Operating Frequency
    5MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm