  • ATS-HP-D5L200S40W-007
ATS-HP-D5L200S40W-007
advertisement
Manufacturer No:
ATS-HP-D5L200S40W-007
HK JDW NO:
17-ATS-HP-D5L200S40W-007
Package:
Description:
ROUND HEATPIPE 40W 5X200MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS-HP-D5L200S40W-007
  • Type
    Heat Pipe
  • Attachment Method
    Epoxy or Solder
  • Wick Type
    Sintered
  • Working Fluid
    Distilled Water
  • Power - Cooling
    41.0W @ 200mm
  • Minimum Bend Radius
    15mm
  • Diameter
    0.197 5.00mm OD
  • Length
    7.874 200.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Material
    Copper
  • Shape
    Round
  • Operating Temperature
    30°C~120°C