  • ATS-EXL68-300-R0
ATS-EXL68-300-R0
advertisement
Manufacturer No:
ATS-EXL68-300-R0
HK JDW NO:
17-ATS-EXL68-300-R0
Quantity:
In Stock : 12
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS-EXL68-300-R0
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Material Finish
    Degreased
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Top Mount, Extrusion
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.984 25.00mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    3.00°C/W @ 200 LFM
  • Thermal Resistance @ Natural
    9.60°C/W
  • Length
    11.811 300.00mm
  • Width
    2.010 51.00mm