  • ATS-52375P-C1-R0
ATS-52375P-C1-R0
advertisement
Manufacturer No:
ATS-52375P-C1-R0
HK JDW NO:
17-ATS-52375P-C1-R0
Package:
Datasheet:
Description:
Heat Sink Passive BGA Spread Adhesive 2.13C/W Blue Anodized
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS-52375P-C1-R0
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Square, Angled Fins
  • Package Cooled
    BGA
  • Material Finish
    Blue Anodized
  • Published
    2008
  • Series
    maxiFLOW
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Top Mount
  • Color
    Blue
  • Depth
    37.5mm
  • Attachment Method
    Thermal Tape, Adhesive (Included)
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.689 17.50mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    2.10°C/W @ 200 LFM
  • Height
    17.5mm
  • Length
    1.476 37.50mm
  • Width
    1.476 37.50mm