  • ATF1508ASVL-20QI100
ATF1508ASVL-20QI100
advertisement
Manufacturer No:
ATF1508ASVL-20QI100
HK JDW NO:
69-ATF1508ASVL-20QI100
Package:
PQFP
Datasheet:
Description:
0.65mm PMIC 100 Pin 3.3V PQFP
Purchasing and Inquiry
ATF1508ASVL-20QI100 Overview
In the mobile phone network, there are 128macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.It is part of the PQFP package.There are 80 I/Os programmed in it.100terminations have been programmed into the device.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.It is powered from a supply voltage of 3.3V.This part is included in Programmable Logic Devices.It is programmed with 100 pins.When using this device, YEScan also be found.In digital circuits, there are 3000gates, which act as a basic building block.In order to maintain high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].For data storage, EEPROMis adopted.This device is mounted by Surface Mount.This board has 100 pins.In this case, the maximum supply voltage is 3.6V.It is powered by 3Vas its minimum supply voltage.In total, there are 80programmable I/Os.There should be a temperature above -40°Cat the time of operation.A temperature below 85°Cshould be used as the operating temperature.It should be below 83.3MHzat the maximal frequency.Programmable logic types are divided into EE PLD.
ATF1508ASVL-20QI100 Features
PQFP package
80 I/Os
100 pin count
100 pins
ATF1508ASVL-20QI100 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1508ASVL-20QI100 CPLDs applications.
  • Cross-Matrix Switch
  • Power automation
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • DDC INTERFACE
  • D/T registers and latches
  • Address decoding
  • Voltage level translation
  • Programmable power management
  • PLC analog input modules
  • Custom shift registers
Step5Bar-code shipping tag
ATF1508ASVL-20QI100
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    100
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    80
  • Propagation Delay
    20 ns
  • Frequency (Max)
    83.3MHz
    3000
  • Number of Programmable I/O
    80
  • Height Seated (Max)
    3.4mm
  • Length
    20mm
  • Width
    14mm