  • ATCC-211B-050-225M-T
ATCC-211B-050-225M-T
advertisement
Manufacturer No:
ATCC-211B-050-225M-T
Manufacturer:
Abracon LLC.
HK JDW NO:
5-ATCC-211B-050-225M-T
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
TANT CAP 2.2UF 50.0V 20%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATCC-211B-050-225M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Packaging
    Digi-Reel?
  • Series
    ATCC-211
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2 Ohm