  • AT94K10AL-25DQI
AT94K10AL-25DQI
advertisement
Manufacturer No:
AT94K10AL-25DQI
HK JDW NO:
69-AT94K10AL-25DQI
Package:
PQFP
Datasheet:
Description:
3.6V V 4.1mm mm FPGAs 25MHz MHz PQFP 0.5mm mm 208
Quantity:
In Stock : 13980
Step5Bar-code shipping tag
AT94K10AL-25DQI
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    208
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    I2C, UART
  • RAM Size
    35.2kB
  • Organization
    576 CLBS, 10000 GATES
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    3.4 ns
  • Number of CLBs
    576
  • Number of Equivalent Gates
    10000
  • Length
    28mm
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Width
    28mm