  • AT94K05AL-25DQC
AT94K05AL-25DQC
advertisement
Manufacturer No:
AT94K05AL-25DQC
HK JDW NO:
69-AT94K05AL-25DQC
Package:
PQFP
Datasheet:
Description:
3.6V V 4.1mm mm FPGAs 25MHz MHz PQFP 0.5mm mm 208
Quantity:
In Stock : 16227
Step5Bar-code shipping tag
AT94K05AL-25DQC
    Select All
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    208
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Interface
    I2C, UART
  • RAM Size
    19.5kB
  • Organization
    256 CLBS, 5000 GATES
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    3.4 ns
  • Number of CLBs
    256
  • Number of Equivalent Gates
    5000
  • Length
    28mm
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Width
    28mm