  • AT93C86A-10SI-1.8
AT93C86A-10SI-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT93C86A-10SI-1.8
HK JDW NO:
536-AT93C86A-10SI-1.8
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AT93C86A-10SI-1.8
Description:
Memory IC AT93C86A
Step5Bar-code shipping tag
AT93C86A-10SI-1.8
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Base Part Number
    AT93C86A
  • Memory Size
    16Kb 2K x 8 1K x 16
  • Clock Frequency
    2MHz