  • AT93C46A-10TU-1.8
AT93C46A-10TU-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT93C46A-10TU-1.8
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT93C46A-10TU-1.8
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
AT93C46A-10TU-1.8
Description:
Memory IC AT93C46A
Step5Bar-code shipping tag
AT93C46A-10TU-1.8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Base Part Number
    AT93C46A
  • Memory Size
    1Kb 128 x 8 64 x 16
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    2MHz