  • AT25640T1-10TI-1.8
AT25640T1-10TI-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT25640T1-10TI-1.8
HK JDW NO:
536-AT25640T1-10TI-1.8
Package:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description:
Memory IC AT25640
Step5Bar-code shipping tag
AT25640T1-10TI-1.8
  • Package / Case
    14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    14-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Base Part Number
    AT25640
  • Memory Size
    64Kb 8K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    3MHz