  • AT25080AY1-10YI-1.8
AT25080AY1-10YI-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT25080AY1-10YI-1.8
HK JDW NO:
536-AT25080AY1-10YI-1.8
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Description:
Memory IC AT25080
Step5Bar-code shipping tag
AT25080AY1-10YI-1.8
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-MAP (3x4.9)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Base Part Number
    AT25080
  • Memory Size
    8Kb 1K x 8
  • Clock Frequency
    20MHz