  • AT25080A-10TU-2.7-T
AT25080A-10TU-2.7-T
advertisement
Manufacturer No:
AT25080A-10TU-2.7-T
HK JDW NO:
536-AT25080A-10TU-2.7-T
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description:
Memory IC AT25080
Step5Bar-code shipping tag
AT25080A-10TU-2.7-T
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT25080
  • Memory Size
    8Kb 1K x 8
  • Clock Frequency
    20MHz