  • AT25020A-10PI-1.8
AT25020A-10PI-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT25020A-10PI-1.8
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT25020A-10PI-1.8
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
AT25020A-10PI-1.8
Description:
Memory IC AT25020
Step5Bar-code shipping tag
AT25020A-10PI-1.8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Base Part Number
    AT25020
  • Memory Size
    2Kb 256 x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    20MHz