  • AT24C32AN-10SI-1.8
AT24C32AN-10SI-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT24C32AN-10SI-1.8
HK JDW NO:
536-AT24C32AN-10SI-1.8
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Memory IC AT24C32
Step5Bar-code shipping tag
AT24C32AN-10SI-1.8
  • Clock Frequency
    400kHz
  • Access Time
    900ns
  • Memory Format
    EEPROM
  • Memory Interface
    I2C
  • Write Cycle Time - Word, Page
    5ms
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V