  • AT24C16AN-10SI-1.8
AT24C16AN-10SI-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT24C16AN-10SI-1.8
HK JDW NO:
536-AT24C16AN-10SI-1.8
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Memory IC AT24C16
Step5Bar-code shipping tag
AT24C16AN-10SI-1.8
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C16
  • Memory Size
    16Kb 2K x 8
  • Clock Frequency
    400kHz