  • AT24C128N-10SC-2.7
AT24C128N-10SC-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT24C128N-10SC-2.7
HK JDW NO:
536-AT24C128N-10SC-2.7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Memory IC AT24C128
Step5Bar-code shipping tag
AT24C128N-10SC-2.7
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C128
  • Memory Size
    128Kb 16K x 8
  • Clock Frequency
    1MHz