  • AT24C128-10PI-2.7
AT24C128-10PI-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT24C128-10PI-2.7
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT24C128-10PI-2.7
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
AT24C128-10PI-2.7
Description:
Memory IC AT24C128
Step5Bar-code shipping tag
AT24C128-10PI-2.7
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Supplier Device Package
    8-PDIP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C128
  • Memory Size
    128Kb 16K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    1MHz