  • AT24C08AY1-10YI-2.7
AT24C08AY1-10YI-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT24C08AY1-10YI-2.7
HK JDW NO:
536-AT24C08AY1-10YI-2.7
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Description:
Memory IC AT24C08
Step5Bar-code shipping tag
AT24C08AY1-10YI-2.7
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-MAP (3x4.9)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C08
  • Memory Size
    8Kb 1K x 8
  • Clock Frequency
    400kHz