  • AT0603FRE072K2L
AT0603FRE072K2L
advertisement
Manufacturer No:
AT0603FRE072K2L
HK JDW NO:
898-AT0603FRE072K2L
Datasheet:
AT0603FRE072K2L
Description:
AT Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15954
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AT0603FRE072K2L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm