  • AT0402BRD0732K4L
AT0402BRD0732K4L
advertisement
Manufacturer No:
AT0402BRD0732K4L
HK JDW NO:
898-AT0402BRD0732K4L
Datasheet:
AT0402BRD0732K4L
Description:
AT Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 20100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AT0402BRD0732K4L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    32.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm