  • AT-1224-TWT-12V-2-R
AT-1224-TWT-12V-2-R
advertisement
Manufacturer No:
AT-1224-TWT-12V-2-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AT-1224-TWT-12V-2-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO MAGNETIC XDCR 8-15V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT-1224-TWT-12V-2-R
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Technology
    Magnetic
  • Frequency
    2.4kHz
  • Operating Supply Current
    40mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    40mA
  • Input Type
    Peak-Peak Signal
  • Current - Supply
    40mA
  • Voltage Range
    8V~15V
  • Sensing Method
    Magnetic
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Transducer, Externally Driven
  • Diameter
    12mm
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.386 9.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    Washable
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~80°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    AT
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm