  • ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
HK JDW NO:
5-ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
Step5Bar-code shipping tag
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    66.666MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    66.666MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Max Supply Current
    7.5mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm