  • ASTMK06-32.768KHZ-MP-T
ASTMK06-32.768KHZ-MP-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMK06-32.768KHZ-MP-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASTMK06-32.768KHZ-MP-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 16164
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASTMK06-32.768KHZ-MP-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASTMK06
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    1.5V~3.63V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±75ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.9μA
  • Max Supply Current
    1.9μA
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm