  • ASTMK-2.048KHZ-MP-DCC-H-T
ASTMK-2.048KHZ-MP-DCC-H-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMK-2.048KHZ-MP-DCC-H-T
HK JDW NO:
5-ASTMK-2.048KHZ-MP-DCC-H-T
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
ASTMK-2.048KHZ-MP-DCC-H-T
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    ASTMK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Voltage - Supply
    1.2V~3.63V
  • Frequency
    2.048kHz
  • Frequency Stability
    ±75ppm
    MEMS
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.2mm x 0.55mm
  • Operating Frequency
    0.002048MHz
  • Rise Time-Max
    200ns
  • Fall Time-Max
    200ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Max Supply Current
    1.3μA
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm