  • ASTMHTE-48.000MHZ-XC-E-T3
ASTMHTE-48.000MHZ-XC-E-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASTMHTE-48.000MHZ-XC-E-T3
HK JDW NO:
5-ASTMHTE-48.000MHZ-XC-E-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
Step5Bar-code shipping tag
ASTMHTE-48.000MHZ-XC-E-T3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C