  • ASTMHTD-48.000MHZ-AR-E-T3
ASTMHTD-48.000MHZ-AR-E-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASTMHTD-48.000MHZ-AR-E-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASTMHTD-48.000MHZ-AR-E-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASTMHTD-48.000MHZ-AR-E-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASTMHT
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm