  • ASTMHTA-16.000MHZ-AJ-E-T
ASTMHTA-16.000MHZ-AJ-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMHTA-16.000MHZ-AJ-E-T
HK JDW NO:
5-ASTMHTA-16.000MHZ-AJ-E-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS
Step5Bar-code shipping tag
ASTMHTA-16.000MHZ-AJ-E-T
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm