  • ASPIAIG-S8050-221M-T
ASPIAIG-S8050-221M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPIAIG-S8050-221M-T
HK JDW NO:
5-ASPIAIG-S8050-221M-T
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 171
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ASPIAIG-S8050-221M-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Material - Core
    Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    ASPIAIG-S8050
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    220μH
  • DC Resistance (DCR)
    708mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    2.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm