  • ASPI-8040S-2R2N-T
ASPI-8040S-2R2N-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-8040S-2R2N-T
HK JDW NO:
5-ASPI-8040S-2R2N-T
Datasheet:
ASPI-8040S-2R2N-T
Description:
FIXED IND 2.2UH 5.15A 12 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-8040S-2R2N-T
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-8040S
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    5.15A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    5.15A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12mOhm
  • Max DC Current
    5.15A
  • Frequency - Self Resonant
    41MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.1A
  • Height
    4.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    8mm